Závěr půlsezony s ostudou

14.11.2015 20:33

Baník Švermov – FK Žižice 7:0 (3:0)

50 diváků

Branky: 13. Polák Jiří, 14. Dihel Pavel, 34. Vydra Tomáš, 46. Végh David, 61. Růžička Pavel, 68. Vydra Tomáš, 80. Bělohradský Tomáš

Rozhodčí: Bázler Jiří - Assar Adrian.

FK Žižice – Švéda – Hořánek (27. Eichler), Krakeš, Klempt P., Rambousek – Jandus (51. Koten T.), Valer, Klempt R, Hrdlička - Klíma, Kratochvíl

Zápas o šest bodů! Jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu! Bitva jak řemen! Tak takovými názvy šlo popsat střetnutí Švermova s Žižicemi, tedy týmů namočených do záchranářských bitev – tedy tak se to dalo nazývat pouze před zápasem…
     Po zralé úvaze nejspíše nemá cenu rozepisovat průběh zápasu. Domácí ovládli oba poločasy a to velmi dominantním způsobem. Hostujícím hráčům se nepovedlo zkrátka nic – a tím je myšleno opravdu nic. Za celý zápas jsme si nedokázali vypracovat jedinou příležitost ke vstřelení branky. Všichni hráči kazili i nejjednodušší herní situace včetně triviálních přihrávek. Domácí naopak předváděli zaujetí pro hru, pěkné kombinace, jízdu po zadku a zkrátka školili svého protivníka ve všech herních dovednostech. Již po prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto – 3:0. Do druhé půle jsme šli s taktikou nakopávaných míčů na tři hrotové hráče s cílem zdramatizovat výsledek. Hned v první minutě druhého poločasu jsme po pokažené kombinaci ovšem poslali domácí do samostatného gólového úniku (tato situace se ve druhé půli opakovala hned několikrát, bohužel i gólově). Ve filmové terminologii by se druhý poločas dal nazvat Vražděním neviňátek a konečné skóre se nakonec zastavilo na hrozivých 7:0.
     Tato porážka je nejhorší v novodobých dějinách FK Žižice. Konečný hvizd nás nevysvobodil pouze z tohoto poločasu, ale také z poloviny sezony. Nyní přichází na řadu zimní pauza, kterou budeme muset využít k regeneraci chorob a zranění a pořádně se nažhavit na pokračování rozehrané sezony, která i přes porážku není špatně rozehraná. Jinými slovy, na dnešní potupu zapomenout, odpočinout si a v lednu v plné síle do přípravy!!!