TJ Sokol Blevice - FK Žižice

0:1 po pen.

Sestava: Černý - Richtr, Kůrka, Hrníčko, Flégl - Klíma,Eichler, Chvoj, Pták - Císař, Koten T.

Připraveni : Cestr, Kubala T.

Na úvodní utkání nového ročníku III.B třídy zavítal náš celek na půdu nepříliš oblíbených Blevic. Do nového ročníku jsme vstupovali pod novým koučem FK p. Zdeňkem Roháčem.

V úvodu se na obou klubech projevovala letní pauza a prvních 15 minut bylo plných nepřesností. Poté se náš celek dostal do herní pohody a držel míč více na svých kopačkách než domácí borci. První velká šance přišla v 25. minutě, kdy po dlouhém pasu za obranu, běžel Císař sám na golmana domácích a v jasné šanci, ho z malého vápna k neuvěření všech přítomných trefil. Ve 30. minutě další spálená šance hostů, Eichler našel z rohu hlavu Kůrky, který už svoji hlavičkou překonal brankáře domácích ale téměř na brankové čáře zastavil balon jeho spoluhráč T. Koten. Ve 33. minutě z přímého kopu vyzkoušel pozornost brankáře Eichler. O 5 minut později znovu přímý kop Eichlera, tentokrát tečovaný ale brankář domácích si znovu poradil a následná dorážka Ptáka mířila mimo 3 tyče. Ve 40. minutě zahráli na krátko rohový kop Klíma s Eichlerem a druhý jmenovaný našel přesně nohu Kůrky a ten pálil těsně nad. A aby toho nebylo málo, tak ve 45. minutě zahodil obrovskou šanci Chvoj, kdy tváří tvář golmanovi pálil nepochopitelně 2 metry nad. Kdyby po tomto poločase vedli naši borci 3:0 nikdo by nemohl nic říct, ale bohužel tomu tak nebylo. Druhý poločas začali aktivněji domácí, ale bez žádné vyložené šance. Naopak v 60. minutě na druhé straně přímý kop z výhodné pozice pro hosty, jenže Císař poslal svoji střelu do zdi. V 68. minutě další volný přímý koppro hosty, který zahráli na krátko Císař s Eichlerem a druhý jmenovaný jen těsně minul pravý vingl. Zbytek zápasu nabídl už jen jednu šanci domácích, při které domácí Šerák mířil těsně mimo. Po 90. minutách bez branky přišly na řadu penalty. Za hosty proměnil Hrníčko, Klíma, Eichler a Kůrka. Neproměnil pouze Císař ale naštěstí pro nás domácí 2x minuly a tak si odvážíme zasložené 2 body.