11.06.2015 15:49

FK Žižice – SK Otvovice
6:1 (3:0)
Branky: Klempt R. 2x, Kratochvíl 2x, Kubala, Podrázský

K dalšímu domácímu utkání jsme přivítali celek Otvovic, proti kterému jsme vzhledem k postavení v tabulce potřebovali naplno bodovat k jistotě pohodlného vedení před zápasem s druhým Vraným. Hosté přijeli s pouze deseti hráči a tak již od začátku bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec provazu. Navíc když hned z první střely ve druhé minutě skóroval Robin Klempt. Stejný hráč pak zvýšil po centrovaném míči Hrníčka na 2:0 a prakticky definitivně uklidnil domácí celek. Hosté podnikaly protiútoky vedené jediným útočníkem Maršounem velmi sporadicky a míč prakticky pořád na svých kopačkách drželi žižičtí borci. Možná to mohlo vypadat z pozici diváka jako bohorovné a laxní představení domácích, ovšem vhledem k důležitosti nadcházejícího zápasu bylo hlavně důležité vyhrát, nevykartovat se a hlavně nezranit. Navíc když pět minut před koncem poločasu našel Hrdlička zcela volného Kubalu, který tváří v tvář brankáři trefil přesně pod břevno.
     Začátek druhého poločasu byl opět v režii domácích stejně jako první. Kratochvíl si šikovně zaběhl mezi beky, uvolnil se, udělal kličku brankáři a nemilosrdně zvýšil. Stejný hráč se navíc po další podařené akci prosadil podruhé v zápase – 5:0. Ze střelce nahrávačem – i tak by se dal definovat šestý gól v síti Otvovic. Kratochvíl vymotal protihráče u brankové čáry a naservíroval míč do pokutového území, kde ho skluzem uklidil střídající Podrázský. V samém závěru zápasu pak už jen hosté zaznamenali čestný úspěch, když se hezky trefil z voleje pod tělem brankáře Švédy Maršoun. Jedinou kaňkou utkání bylo zranění domácího borce Kubaly, který si po jednom ze soubojů odnesl natržené vazy v rameni a nebude k dispozici do konce jarní části soutěže, přejeme brzké uzdravení!!!